Jegyezze meg ezeket a billentyűkombinációkat, nagy hasznukat veszi majd a Windowsban
Nem csak látványos újítások lesznek az ősszel érkező Windows 11-ben: a fejlesztők a praktikumról se feledkeztek meg.
Nem csak látványos újítások lesznek az ősszel érkező Windows 11-ben: a fejlesztők a praktikumról se feledkeztek meg.
Bár még hónapok annak hátra addig, hogy az átlagfelhasználó – arra megfelelő gépén – landolhasson a Microsoft új operációs rendszere, egyre többet tudni a majdani frissítés menetéről. Például azt, hogy nem fog magától megtörténni.
Bár nem túl sok, most Windows 7-et futtató gép lesz megfelelő a Windows 11-re, azért akadnak majd kivételek. És a kedvelt alkalmazásokról sem kell majd lemondani az ilyen gépeknél.
Bár a nagyközönség számára még csak hónapok múlva válik elérhetővé a Windows 11, egyre többet tudunk róla. Legutóbb például azt közölte a Microsoft, hogy mennyi időnként szeretné frissíteni az új operációs rendszert.
Az új Windows-kiadásban egy trükkel megoldható volt, hogy a felhasználó a régi Start menüt is lássa, de a Microsoft bezárta a kiskaput.
Néhány napig lehetővé tenné a Microsoft, hogy egyszerűen visszaállítsuk a jól bevált Windows 10 operációs rendszert, ha valamiért elégedetlenek lennénk a Windows 11-gyel. Egyébként az új rendszert sem telepíthetjük ingyen korlátlan ideig.
Két, a Corel Corporation tulajdonában tartozó program is bekerül a Microsoft alkalmazásáruházába, hogy azután letölthetők legyenek a Windows 11-et futtató számítógépekre.
Bár még hónapok vannak hátra addig, hogy a felhasználók áttérjenek a Windows 11-re, a különféle hardvereszközök gyártói már most lépnek, nehogy lemaradjanak. A Gigabyte alaplapjait is felkészítették az új rendszerre, és nem is akárhogyan.
Annak ellenére, hogy a Microsoft hardverigényes rendszernek állítja be a Windows 11-et, a szoftverrel még egy régi mobiltelefon is megbirkózik. Igaz, kissé döcögősen.
A Windows 11 egyik fontos követelménye, hogy a gép, amin használják, rendelkezzen a TPM nevű biztonsági processzorral. A vásárlók megrohanták a webáruházakat.
Jó hírnek szánta a Microsoft azt a lehetőséget, hogy androidos alkalmazások is futhassanak a Windows 11-es számítógépeken. Sokan azonban komoly veszélyt látnak ebben éppen az új operációs rendszerre.
A tesztelők már próbálgathatják a Windows 11-et (az első buildet), azonban cseppet sem mindegy, milyen gépen teszik ezt. A Microsoft magyarázatot ad a viszonylag szigorú rendszerkövetelményekre.
Ha az új oprendszer hibába is ütközik, biztosan nem a jól ismert kék képernyőt tölti majd be.
A Mac gépekére emlékeztető letisztult felülettel és számos újdonsággal mutatkozott be a Microsoft új operációs rendszere, a Windows 11. Azonban a fejlesztő el is vett belőle funkciókat, szóval az alábbiakat ne keresse majd, ha frissít az új rendszerre.
A napokban bejelentett Windows 11 elérésére még várni kell, és nem is minden számítógép alkalmas a futtatására. Az alábbi program azt is megmutatja az érintetteknél, hogy milyen tényezők gátolják az új operációs rendszer használatba vételét.
A Microsoft egy blogbejegyzésben jelentette be, hogy a jövőben az Office is igazodni fog ahhoz az irányvonalhoz, ami a Windows 11-et is jellemzi.
Az Insider tesztelői program résztvevői már hozzáférnek az első (legális és hivatalos forrásból származó) szoftververzióhoz. De aki nincs benne, az is gyorsan csatlakozhat.
A Microsoft vadonatúj Windows operációs rendszerének egyik érdekessége, hogy androidos alkalmazásokat is lehet majd futtatni. Kár, hogy ez nem egészen úgy van, mint ahogyan azt elsőre gondolnánk.
A Microsoft a napokban végre bemutatta új operációs rendszerét, a Windows 11-et. Aki azt hiszi, hogy már napi szinten próbálgathatja az újdonságokat, az nagyon téved: kiderült a rendszer elérésének hivatalos ütemezése.
A magasabb rendszerkövetelmény csak egy, a Windows 11 esetében az sem mindegy, milyen processzor dolgozik a gépben.